Цене на Тенерифима - производи, сувенири, превоз. Колико новца узети на Тенерифеу
Цене на Тенерифима
Тенерифе је главно туристичко место у Шпанији. Трошкови живота у овом летовалишту су високи. Трошкови су већи него у многим другим градовима у Европи. Размотрите просечне цене на Тенерифима.
Трошкови живота
Изнајмљивање стана је економичније решење од боравка у хотелу. У близини плаже можете изнајмити студио апартман на недељу дана, плаћајући 600 евра. Док ће соба стандардне класе у хотелу са 4 * коштати 150 еура дневно.
Ако желите доћи на дужи период, тада вриједи размотрити све могуће трошкове. Можете изнајмити малу кућу за породицу од 4 деце за 380-400 евра. У овај новац није урачуната услуга одвоза смећа, која кошта 70 евра. Струја и вода се такође плаћају одвојено - најмање 100 евра. За загревање воде и припрему хране потребан је гас - око 150-200 евра. Најмање 120 евра биће трошено на производе недељно. Ручак у ресторану коштат ће најмање 12 еура. На основу претходног, испоставило се да су трошкови живота на острву прилично високи. Можете изнајмити луксузни апартман за ноћ за 200 евра.
Превоз на Тенерифима
Главни облик јавног превоза је аутобус. Мрежа аутобуских линија покрива цело острво. Највећи превозник је компанија «ТИТСА». Аутобуси ове компаније се одликују зеленом бојом и логотипом. Цијена карте овиси о удаљености и креће се од 1 еура. До аеродрома до аеродрома можете доћи до аеродрома 2,3 евра. Туристи који много путују по острву купују превозну карту. Пружа могућност уштеде на путовању до 50%.
Прехрана
На Тенерифима постоји много кафића и ресторана који нуде разне кухиње. У препуним местима припремају се углавном европска јела. Можете пробати националну кухињу у подручјима где има мало туриста. У ресторану ручак уз чашу вина кошта 15-20 еура. Ако наручите сет ручак, онда можете јести јефтиније, за 9-12 евра. Храна у кинеским ресторанима сматра се најповољнијом могућношћу. Ручајте тамо за 5 евра. На острву се налазе ресторани брзе хране: Мала Италија, МцДоналд’с, Телепизза. Цене су туристима са средњим приходима приступачне. Овде нема много луксузних ресторана..
Цене на Тенерифама за намирнице у супермаркетима одушевљавају руске туристе. Већина производа је јефтинија него у домаћим продавницама. На пример, литар правог вина у кутији може се купити за 1 евро.
Излети
Насеље има туристичке агенције које нуде Русима услуге руских водича. Цена излетничких програма је ниска. На пример, разгледање острва кошта 25 евра.
Фотографије